Kosova Eğitim Kurumları

Okulumuz 2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu olarak açılmıştır. 2012 yılında yeni binamızın tamamlanmasıyla ilkokul bölümümüz açılmıştır. 2015-2016 eğitim yılında ilkokul ve ortaokul yeni yerleşkemize taşınmıştır.

vsedvs

Tarihçe

2007 yılının 23 Nisanında şehrin en güzel yerinde havuzu, meyve ağaçları ve çamlar içinde pembe müstakil bir binada anaokulu olarak hizmet vermeye başlayan Kosova Eğitim Kurumları çocukların başarı ve mutluluğunu amaç edinmiştir.

Aradan geçen 7 yılda ‘’mutlu çocuk öğrenir’’ ilkesinden taviz vermeden milli ve manevi değerlere bağlı, ailesini ve vatanını seven, hoşgörülü, sorumluluk sahibi, pratik, özverili, uyumlu, üretken, teknolojiyi ve bilgiye ulaşma yollarını çok iyi öğrenmiş, kendisinin bir değer olduğunun farkında olan, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek en önemli temel ilkelerimiz olmuştur.

Öğrencilerimize ulusal ve evrensel değerleri kişiliğinde birleştirmiş, harmanlamış ve özümsemiş, yarınların güçlü ve büyük Türkiye’sini gerçekleştirmek için yola çıkan bireyler olarak görmek istiyoruz.

Okulumuz 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda dört katlı kendi binasına taşınarak anaokulu ve ilkokul olarak kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Okulumuz açıldığının 2.Yılında Türkiye çapında yapılan deneme sınavında 1 Türkiye Birincisi, 1 Türkiye İkincisi, 1 Türkiye Üçüncüsü çıkarmıştır. Bu sonuçların ardından İnegöl içinde adından sıkça söz edilen okul olma özelliği kazanmıştır.

Özel Kosova Eğitim Kurumlarında İngilizce eğitiminin yanında 1. sınıftan başlayarak ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilir.

Anasınıfından sekizinci sınıfa kadar İngilizce okul yaşantımızın önemli bir parçasıdır.

Anaokulumuz Ahmet Türkel Çevre Yolunda hizmet vermeye devam edecektir.

Okulumuz İlkokul ve Ortaokul olarak Cerrah Mahallesinde bulunan 35.000 metre karelik alanda yeşil alanları , açık ve kapalı spor alanları ve yarı olimpik yüzme havuzu ile kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden hizmete devam ediyor.

Son değiştirme: 24 Ocak 2017, Salı, 08:38