Site haberleri

 
 
İBRAHİM ERGİN Resmi
SATRANÇTA BİR MARKA; KOSOVA !
yazan İBRAHİM ERGİN - 29 Mayıs 2017, Pazartesi, 09:08
Grup ÖĞRETMENLER

ÇİFTE ZAFER !

Okulumuz, Türkiye Satranç Federasyonu İnegöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Satranç turnuvasında Yıldızlar ve Küçükler kategorilerinde takım halinde ikinci oldu.

Yarışmaya 43 sporcu ile katılan okulumuz kazandığı iki kupayla turnuvaya damga vurdu. Küçükler kategorisinde ödülü öğrencilere İlçe Gençlik ve Spor müdürü Yusuf Şevki Yücel verirken, Yıldızlar kategorisinde ise kazandıkları kupayı Okul Müdürümüz Erol Baştürk verdi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan okul Satranç Kulübü eğitici öğretmenimiz Filiz Kayalı; “Kurum olarak spora ve sporcuya verdiğimiz destek kamuoyunun malumudur. Bizler öğrencilerimizin iyi birer akademik eğitim almasının yanında aynı zamanda da ilgi duydukları spor dalında da başarılı olmalarını hedefliyoruz. Bugün kazandığımız başarı sene başından beri verdiğimiz yoğun mücadelenin ürünüdür” dedi.

Okul Müdürümüz Erol Baştürk; “ Bu yıl Satranç, voleybol, basketbol, atletizm, futbol, tenis, karate gibi sporun her alanında takımlarımızı kurduk. Basketbolda belediye başkanlığı kupasını kazandık. Karate’de öğrencimiz ilde ve ülke genelinde dereceler aldı. Bugün de satrançta çifte kupa zaferi yaşadık. Biz bir okul olmanın yanı sıra aynı zamanda bir spor kulübü gibi de çalışıyor öğrencilerimizin spor ile ilgilenmelerini önemsiyoruz. Geçen yıl kazandığımız Voleybol ilçe şampiyonluğu sonrası bu yıl da kupalar arka arkaya gelmeye devam ediyor. Kosova Eğitim Kurumları olarak bulunduğumuz tüm branşlarda iddialıyız. Akademik anlamda kendimizi TEOG sınavlarında ispat ediyoruz, yapılan genel deneme sınavlarına hiçbir çekince de bulunmadan katılıyor, ortalama olarak her seferinde en tepede yer alıyoruz. Biz kazanan bir okuluz. Öğrencilerimize kazanmanın verdiği huzuru ve duyguyu tattırıyor, onlarla daha büyük başarılar hedefliyoruz. Kosova Eğitim Kurumları olarak bundan sonra da ödüller kazanmaya başarılar elde etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

SATRANÇTA 3 KUPA !

Okulumuz, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnegöl Gençlik ve Spor Müdürlüğünce 9-10-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İlçe Satranç Şampiyonasında 3. ve 4. sınıflar kategorisinde Takım olarak birinci, 7. Ve 8. Sınıflar kategorisinde takım olarak ikinci, 1. Ve 2. Sınıflar kategorisinde ise takım olarak üçüncü olarak turnuvayı 3 kupa alarak tamamladı.

Ayrıca okul öğrencilerimizden Egehan Ergül 3. Ve 4. Sınıflar kategorisinde ferdi 1.lik alırken yine aynı kategoride Tunahan Kır 2.lik ödülünü almaya hak kazandı.

7. ve 8. Sınıflar kategorisinde ise Mikail Eren Küçük ferdi olarak 1.lik kazandı ve takımının başarısına büyük katkı sağladı.

Başarılı sonuçlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Satranç Kulübü sorumlu Öğretmenimiz Filiz KAYALI şunları aktardı; “Kurum olarak öğrencilerimize okulumuzda bulunan kulüpler yardımıyla yetenekleri doğrultusunda çalışma fırsatı sunuyoruz. Satranç Kulübü’nde bulunan öğrencilerimiz ile yıl içerisinde yaptığımız yoğun çalışmaların meyvesini bugün burada 3 kupa birden alarak ve ferdi dereceler kazanarak aldık. Bir önceki turnuvada da aldığımız dereceleri de göz önünde bulundurursak, Kosova Eğitim Kurumları İnegöl’de satranç konusunda bir marka haline geldi diyebiliriz” dedi.

Kosova Eğitim Kurumları Okul Müdürümüz Erol BAŞTÜRK ise; “Satranç’ta bu yıl büyük başarılar elde ettik. Daha önce düzenlenen turnuvada öğrencilerimiz iki kategoride dereceler almıştı. Bugün ise tüm kategorilerde dereceler aldık. Kosova olarak her zaman yukarıda olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin isimleri katıldıkları tüm aktivitelerde listenin üzerinde yazıyoruz ve bu bizi oldukça gururlandırıyor. Bu başarılar elbette kolay kazanılmıyor, kazanılan tüm başarılarda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yıl içerisinde verdikleri çaba oldukça önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kosova’nın adını yüceltmeye ve her zaman yukarı taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Ödül töreni sırasında salonda bulunan İnegöl Kaymakamı Ali AKÇA, Belediye Başkan Yardımcısı Alper TABAN, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Kosova’lı öğrencileri tebrik ettiler ve ödüllerini takdim ettiler.