Site haberleri

 
 
İBRAHİM ERGİN Resmi
YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜNÜ KAZANDIK !
yazan İBRAHİM ERGİN - 29 Mayıs 2017, Pazartesi, 09:15
Grup ÖĞRETMENLER

KOSOVA’YA YEŞİL BAYRAK!

Yeşil Bayrak

Kosova Eğitim Kurumları olarak açıldığımız ilk günden beri doğa konusundaki hassasiyetimizi ve ilgisimizi yaptığımız etkinliklerle ortaya koymuştuk. Bu yönde çalışmalarını sürdüren kurumumuz başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Yeşil Bayrak kazanmayı hak eden Bursa’daki üç okuldan birisi oldu.

Eco Okullar projesi kapsamında çalışmalarını geçtiğimiz yıldan beri sürdüren Kosova Eğitim Kurumları bu yıl başında Yeşil Bayrak için başvuru yapmıştı. Gerekli denetlemeler ve çalışmaların ardından bu ödüle layık görülen okulumuzda büyük sevinç yaşandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan okul Fen Bilimleri Öğretmenimiz Gizem YILMAZ şunları aktardı; “Kurum olarak doğa konusundaki hassasiyetimiz kamuoyunun malumudur. Biz Eco Okullar projesini açıldığımız ilk günden beri yürütmekteyiz. Bu kapsamda Yeşil Bayrak için başvurumuzu bu yıl başında yaptık. Bugün bu ödülü Bursa’da kazanabilen sadece üç okul olması ve bunlardan birisinin de biz olmamız sanırım her şeyi çok net anlatıyor” dedi.

Okul Müdürümüz Erol BAŞTÜRK ise; “Biz kurum olarak her zaman yeniliklere ve gelişmelere açık olduk. Yapılmayanı yapmak, uzakta görüleni yakın etmek bizim yegane amacımız. Biz gelişmeye, gelişirken de etrafımızı, şehrimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu ödül okulumuzun öğrencilere sunduğu güzel ortamında bir ispatıdır aslında. Kosova Eğitim Kurumları’nın her mensubu bu doğa harikası Yeşil Bayrak sahibi kurumda mutlu olmaya ve huzurlu nefes almaya devam edecektir. İnegöl için, çocuklar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.