Site haberleri

 
 
İBRAHİM ERGİN Resmi
OKULUMUZDAN DÜNYA AVUKATLAR GÜNÜ ZİYARETİ
yazan İBRAHİM ERGİN - 7 Nisan 2017, Cuma, 12:07
Grup ÖĞRETMENLER

 


Okulumuz 5/D sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Havva OCAKLI ve okul müdür yardımcımız Sabiha DÜZEL eşliğinde Dünya Avukatlar Günü münasebetiyle Av. Elif YAZICI’yı ziyaret ettiler.
Daha önce Dünya Kadın Hakları gününde kurumumuzu ziyaret ederek öğrencilere bir seminer veren Elif YAZICI bu güzel sürpriz karşısında oldukça mutlu oldu. Öğrenciler tarafından günün önemine binayen Elif YAZICI’ya çiçek takdim edildi.


7447


Hukuk, adalet gibi kavramlar konusunda öğrencilere bir bilgilendirme yapan YAZICI, meslekte 25.yılını geride bıraktığını açıkladı. Avukatlık mesleği ile ilgili bilgiler de aktaran Elif YAZICI öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Gezi sırasında öğrencilere eşlik eden okul Türkçe Öğretmenimiz Havva OCAKLI şunları aktardı; “Hukuk kavramı toplumların sağlıklı bir biçimde ilerlemesi ve toplumun huzur ortamının korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Hukuk denince akla ilk gelen meslek grubu ise avukatlıktır. Avukatların işi elbette kolay değil fakat onlar bunun üstesinden oldukça başarılı bir şekilde geliyorlar. Tüm avukatların gününü kutlarım” dedi.

Okul Müdür Yardımcımız Sabiha DÜZEL ise kurum olarak öğrencilere her zaman adalet, hukuk gibi kavramları kazandırmaya çalıştıklarından bahsetti. Okulda düzenledikleri etkinlikler, derslerde öğretmenlerin aktardıkları ya da düzenlenen geziler ile bu kavramların pekişmesine özen gösterdiklerini belirten DÜZEL, avukatların ülke için öneminden söz etti. Sözlerine kurum olarak öğrenciler için bu tür faaliyetlerin devam edeceğini aktararak son veren DÜZEL tüm avukatların gününü kutladı.