Site haberleri

 
 
İBRAHİM ERGİN Resmi
27 MART DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNÜNÜ TİYATRO SAHNESİNDE KUTLADIK !
yazan İBRAHİM ERGİN - 1 Nisan 2017, Cumartesi, 12:17
Grup ÖĞRETMENLER
 51541
Dünya Tiyatrolar Günü her yıl 27 Mart’ta kutlanıyor. Kosova Eğitim Kurumları, İnegöl’de kurulduğu günden bu yana bir çok alanda imkanları en iyi şekilde değerlendirerek yaptığı çalışmalarla fark yaratıp, sanatı ve özellikle tiyatroyu öğrencilerimize sevdirmeye çalışırken Psiko-Tyatro Derneği ile Dünya Tiyatrolar Gününü sahnede kutladı.
Sınıf öğretmeni Filiz Kayalı'nın dernek üyesi olup sergilenen “Çöpiş ve Kıp Kıp” adlı oyununda Birey Lisesi Sahnesinde buluşmalarında “anne doğa” ana rolünde olmasının şaşkınlığı heyecan yarattı. Oyun Kosova Eğitim Kurumları öğrencileri için oynandı. Doğaya saygılı bireyler yetiştirme ilkesiyle yoluna devam eden Kosova Eğitim Kurumları öğrencileri çöpleri nasıl ayrıştıracaklarını bir de tiyatro sahnesinde gördüler.
 
Sınıf Öğretmeni Filiz Kayalı konuya ilişkin olarak; “Çocuklarımızı tiyatro dostları olarak sanata duyarlı yetiştiriyoruz. Sanat toplumların gelişmesinde büyük rolü olan etmenlerden bir tanesidir. Sanata ve sanatçıya kurum olarak büyük değer veriyoruz. Kurumumuzda yer alan sanat içerikli kulüplere bu dallara ilgisi olan öğrencileri yönlendirerek onların diledikleri fırsatı yakalamalarına yardımcı oluyoruz. Sanat toplumun yarınlara açılan kapısıdır” dedi.
27 Mart Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun!”