Site haberleri

 
 
İBRAHİM ERGİN Resmi
ŞAMPİYON !
yazan İBRAHİM ERGİN - 8 Mart 2017, Çarşamba, 13:31
Grup ÖĞRETMENLER

ŞAMPİYON !

şampiyon

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Okullar Arası Basketbol Turnuvası final maçında Gazi Paşa Ortaokulu’nu 33-29 mağlup eden okulumuz şampiyon oldu !

Maça Sefa Tuna, Ahmet Berk, Efe, Mustafa Eren ve Orhan Barış ilk beşi ile çıkan okulumuzda kenarda ise Fatih Talha, Efe Kağan, Berke Kadir, Baran, Ahmet Şerif, Hasan Can ve Mehmet İhsan yer alıyordu.

Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada bir ara 8 sayı farkla geriye düşen okulumuz maçtan kopmayarak büyük emek ortaya koydu. Güzel bir geri dönüşe imza atan okulumuzda Ahmet Berk, Sefa ve Efe’nin etkili oyunu galibiyette önemli rol oynadı.

Maçı izleyenler arasında Kosova Eğitim Kurumları kurucuları Devrim Kosova, Hakan Ergül ve Serkan Taşdemir de vardı. Büyük bir taraftar grubu karşında oynanan müsabakaya ilgi yoğundu. Kosova Eğitim Kurumları öğrencileri tribünlerde kendilerine ayrılan kısmın tamamını doldurdular. Maç boyunca takımlarına desteği sürdüren öğrencilerimiz kazanılan galibiyette kilit rol oynadılar.

516541541

Karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulunan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Refik ŞAFFAK; “Turnuvanın ilk maçından sonra yaptığım açıklamada hedefimizin kupa olduğunu belirtmiştim. Biz iyi bir takımız ve bunu bugün burada tüm İnegöl’e ispat ettik. Maç özelinde konuşacak olursak kıran kırana bir mücadele oldu, iki takım da kupayı istedi ama sonunda kazanan taraf biz olduk. Gazi Paşa’yı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederim” dedi.

Maçtan sonra büyük sevinç yaşayan Kurucumuz Devrim KOSOVA; “ Biz zorlu ve uzun süreçlerden gelerek bu okulu açtık ve büyüttük. Tırnaklarımızla kazıya kazıya ilerledik ve bugünlere geldik. Hayal etmekten ve onlar için çabalamaktan asla vazgeçmeyin, çünkü bir hayali olmayanın kazanacak bir şeyi yoktur. Sizler için kazanılan bu kupa sadece bir galibiyet anlamı taşıyor olabilir ama bizim için kazanılan bu başarılar kurulan hayallerin gerçekliyor olmasını ifade ediyor. Çocuklarımız ile gurur duyuyorum. Onlarla birlikte büyümeye ve kazanmaya devam edeceğiz. Biz birlikte çok kuvvetliyiz” dedi.