Site haberleri

 
 
Kosova Eğitim Kurumları Resmi
İNEGÖL'ÜN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ
yazan Kosova Eğitim Kurumları - 13 Şubat 2017, Pazartesi, 07:55
 

İNEGÖL'ÜN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ

Kurum olarak her dalda birinciliğe oynuyoruz. Yılın henüz ilk dönemi olmasına rağmen 4 resim yarışmasına katılan ve açıklanan 3 yarışmada da İnegöl’ü, Bursa’da 1. lik ile temsil eden okulumuzda öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz.
Daha önce Bursa OSB’nin “Sanayi pilotu 55 yaşında” konulu resim yarışmasında Bursa birincisi olan okulumuz, yeni açıklanan T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ayder Seyahat Turizm A.Ş. ‘nin iş birliği ile düzenlenen Su ve Sağlık Kongresi kapsamında “Suya Dair Her şey” konulu resim yarışmasında 5. Sınıf öğrencisi Edanur Ciniviz ile Bursa 3.sü oldu ve Türkiye elemelerine katılmaya hak kazandı.
Yine yeni açıklanan yarışmalardan biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile iklim değişikliği konusunda farkındalık geliştirmesi projesi kapsamında “İklim Değişikliği” konulu resim yarışmasında okulumuz 5. Sınıf öğrencilerinden Nursena Demirtaş Bursa 1. Olurken aynı yarışmada 5. Sınıf öğrencilerinden Ece Hazıroğlu Bursa 3. olmuştur.

**********************************************************************************************************************************

KOSOVA ÖDÜLE DOYMUYOR !

2525

Kosova Eğitim Kurumları Eğitim-Sen ‘in düzenlediği, Bursa ve ilçelerini kapsayan  “Kadına ve Çocuğa Şiddet” konulu resim yarışmasında derece alarak İnegöl’ü gururla temsil etti. Yarışmaya katılan 2000’in üzerindeki eser arasından sıyrılarak sergide yer almaya hak kazanan öğrencilerimiz Hatice İrem Yıldırım (7. Sınıf), İlkan Talha GÜL (7. Sınıf) ve Mustafa Onur ACAR (3. Sınıf) yapılan törende hazır bulundu.

68

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Serkan GÖÇER; “Bu yıl katıldığımız dördüncü yarışmadan da ödül ile dönüyoruz, daha önce de dile getirmiştik bizim hedefimiz daima gelişen, yukarıyı hedefleyen bir kültür oluşturmak. Öğrencilerimizin içerisinde yer alan sanatçıları doğru sözcüklerle harekete geçiriyoruz ve sonucunda başarılar elde ediyoruz. Bundan sonraki yarışmalarda da hedefimiz yine dereceler almak olacaktır. Bize yetişemeyenler bizi takip etmeye devam etsinler.” dedi.

Okul Müdürümüz Erol BAŞTÜRK ise, sanata ve sanatçıya her zaman değer verdiklerini, onlar için olumlu ve doğru çalışma ortamı oluşturmak için çaba harcadıklarını dile getirdi. BAŞTÜRK, yarışmanın konusu itibariyle de çok anlamlı olduğunu, okulda bu konuyla ilgili ilk dönem bir seminer de düzenlediklerini dile getirdi. Öğrencilerin yalnızca akademik olarak gelişmesinin yeterli olmayacağını dile getiren BAŞTÜRK, manevi anlamda da gerek sanat yoluyla gerekse diğer yollarla gelişimin sağlanmasını gerektiğini düşündüklerini belirtti.

 

 
 

 

(Düzenleyen: İBRAHİM ERGİN - ilk gönderim: 13 Şubat 2017, Pazartesi, 07:55)