Site haberleri

 
 
Kosova Eğitim Kurumları Resmi
Kosova Koleji'nin sergisine büyük ilgi
yazan Kosova Eğitim Kurumları - 4 Haziran 2018, Pazartesi, 08:28
 

Kosova Eğitim Kurumları, İnegöl AVM sergi salonunda, yıl içerisinde Görsel Sanatlar dersinde ve diğer etkinlik derslerinde öğrenciler tarafından meydana getirilen eserlerden oluşan bir sergi açtı.

 

BAŞARI VE ETKİNLİK DOLU BİR YIL

Sergiye İnegöl halkının ilgisi büyük olurken eserler büyük beğeni topladı. Yıl içerisinde her ay en az bir ürün sergisi açan Kosova Eğitim Kurumları, ne denli büyük ve etkili bir çalışma yılı geçirdiklerini AVM sergisi ile ispat etmiş oldu.

TÜM ÇOCUKLAR CEVHERDİR

Sergiden sorumlu olan Kosova Eğitim Kurumları Görsel Sanatlar Öğretmeni Serkan GÖÇER; “Kurum olarak yıl içerisinde öğrencilerimize planlı bir şekilde bir çok alanda çalışmalar yaptırırız. Bizim eğitim anlayışımıza göre her öğrenci bu çalışmaları belirli bir aşamada tamamlayabilir.

Öğrencilerimizin yıl içerisindeki çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ürünlerden oluşan bu sergi de bunun en büyük kanıtı niteliğindedir. Tüm çocuklar cevherdir, aslolan bu cevheri doğru işleyebilmektir.

Kosova Eğitim Kurumları olarak biz bu konuda oldukça başarılıyız. Bunu gerek yıl içerisindeki yarışmalardan gerekse AVM’de açtığımızdan sergiden çıkarmak oldukça mümkün” dedi.

SANATIN HER ALANINDA ÇALIŞMA

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol BAŞTÜRK ise sanatın her alanında yapılan çalışmalara değer verdiklerini belirtti. Öğrencilerin çalışmalarında belirli çalışma prensiplerine bağlı kaldıkları müddetçe serbest olduklarını aktaran BAŞTÜRK, bunun sonucunda da oldukça güzel ürünlerin ortaya çıktığını aktardı.

Sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini ileten BAŞTÜRK, ayrıca sergiye büyük teveccüh gösteren İnegöl halkına da teşekkür ederim diyerek sözlerini noktaladı.

http://www.gencgazete.net/haber/kosovanin-sergisine-buyuk-ilgi-34433/