Site haberleri

Kosova Eğitim Kurumları Resmi
Kosova Kolejinde Bilim Şenliği
yazan Kosova Eğitim Kurumları - 31 Mayıs 2018, Perşembe, 05:51

Özel Devrim Kosova Ortaokulu'nda, Fen Bilimleri zümresi tarafından koordine edinilen bilim şenliği, okul bahçesinde gerçekleştirildi.

GÜN BOYU ŞENLİK

Özel Devrim Kosova Ortaokulu'nda, okul bahçesinde bilim şenliği gerçekleştirildi.Şenlik 1 gün boyunca 5 ,6  ,7 ve 8.sınıf öğrencilerinin katılımı ile devam etti.

Öğrencilerin birbirinden güzel deney  ve projeleri, şenlik stantlarını gezip inceleyenleri çok memnun etti. Şenlikte en çok dikkat çeken uçan aynalı sandık,doldurulmuş hayvanlar,çivili sandalye oldu.

HEM OYNADILAR HEM ÖĞRENDİLER

Öğrencilerin kendilerinin yaptığı mıknatıslı arabalar,uçan çay deneyi,köpüklerin dansı ,okları ters çevirme deneyleri de oldukça dikkat çekti.

Matematik , Sosyal ,Türkçe  ve İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan standlardaki oyunlarda, öğrenciler doyasıya eğlendi.

Fen bilimleri öğretmenleri tarafından yapılan gösteri deneyleride öğrencilere   heyecanlı anlar yaşattı.Deneyler sonrası oynanan oyunlar ile öğrenciler gönüllerince hoş vakit geçirdiler.

BİLİME MERAK ARTSIN

Okul Müdürü Erol Baştürk “Çocuklarımızın bilime olan meraklarını arttırmak,  geleceğe umutla bakmak, yaratıcı yönlerini güçlendirmek adına gerçekleştirilen bilim şenliğinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum ' dedi.